Fb pixel

Hypoteční úvěr

Hypoteční úvěr

Toužíte-li po vlastním bydlení a nemáte dostatek vlastních finančních prostředků, pak je hypoteční úvěr ideálním řešením pro realizaci vašich snů. Ke sjednání hypotéky se lidé uchylují nejen s vidinou koupi rodinného domečku, ale i bytu či pozemku nebo rekonstrukce stávajícího bydlení. Ne každý ale umí v těchto vodách chodit, což může vést ke špatnému výběru a komplikacím, které by s největší pravděpodobností nehrály ve váš prospěch. Jestliže si ani vy nejste jisti, jak správně vybrat hypoteční úvěr, pak si nechte poradit následujícími řádky!

Porovnejte vícero nabídek

Hypoteční úvěr není jen jeden a v současné době každá větší banka tuto službu nabízí. Jednotlivé produkty se od sebe liší hned v několika faktorech, proto vám při porovnávání úvěrů doporučujeme sledovat následující kritéria:

  •          výše úrokové sazby
  •          délka fixace úrokové sazby
  •          výše poplatků
  •          povinnost zakoupení dalších finančních produktů

Rozmyslete si výši svého závazku

Ačkoli je představa získaných peněz velice lákavá, neměli byste se nechat strhnout. Mnoho lidí si sjedná zbytečně vysokou hypotéku, která následně zatíží jeho rozpočet a on ve finále zjistí, že na její splácení nestačí. Rozumné je zvolit si takový hypoteční úvěr, který bude mít delší splatnost a zároveň nižší měsíční splátky. Měli byste myslet na zadní kolečka – nikdy nevíte, kdy se ocitnete ve finanční tísni, vypadne vám příjem a vy se ocitnete bez prostředků. V takovém případě vás nižší splátka za hypotéku nemusí srazit na kolena

Rozdíl mezi fixní a pohyblivou sazbou

Při výběru hypotečního úvěru se setkáte s možností zvolit si fixní nebo pohyblivou sazbu. Není proto od věci mít jasnou představu, které řešení je pro vás nejvýhodnější. U fixní sazby dochází ke změnám pouze na konci fixačního období, u pohyblivé sazby je na místě sledovat vývoj tržních úrokových sazeb. Výhodnější volbou je tedy sazba fixní, u které víte, na čem jste.

kalkulacka_hypoteky

back to top
×