Fb pixel

Hypotéka České spořitelny kalkulačka

Hypotéka České spořitelny kalkulačka

Chcete učinit velmi důležitý krok ve vašem životě a pořídit si první hypotéku, nebo jen chcete rozšířit vaši rodinu a budete potřebovat větší domek s garáží? Ať tak či onak, hypotéku si musíte pořádně promyslet. Pokud uvažujete o hypotéce, určitě se vám bude hodit kalkulačka hypotéky od České spořitelny, díky které budete hned vědět vaši měsíční splátku.

Jak taková hypoteční kalkulačka České spořitelny vlastně funguje? Vyplníte několik základních údajů, a hned budete vědět, na čem jste. Jako první údaj, který musíte vyplnit je celková cena nemovitosti, na kterou si potřebujete půjčit peníze. Pro naši modelovou situaci uvedeme 1 500 000 Kč. Jako další důležitý údaj je, kolik si potřebujete reálně půjčit. Počítejme, že máte 600 000 korun našetřeno. Do kalkulačky tedy uvedeme tedy 900 000 Kč. Vedle této ceny vám kalkulačka sama vypíše, kolik procent z ceny nemovitosti si vlastně musíte půjčit. U naší modelové situace to je 60% z celkové ceny. Procenta se budou samozřejmě dynamicky měnit v závislosti na údajích, které do ní zadáte. Můžete ale zvolit také opačnou cestu, tedy zvolit si kolik procent z ceny nemovitosti si chcete půjčit, a kalkulačka vám vedle zobrazí údaj v korunách.

Hypotéka České spořitelny kalkulačka

Když tedy máte vyplněny tyto základní údaje, musíte si rozmyslet, kolik let chcete takovou hypotéku splácet. Pro naši modelovou situaci tedy volíme 25 let splácení. Nyní je na vaší volbě, kolik let si zvolíte fixaci. My si nyní zvolíme deset let.  Nyní, když jsme vyplnili všechny důležité údaje, které hypoteční kalkulačka České spořitelny potřebuje, uvidíte, kolik budete splácet v měsíční splátce. V našem modelovém případě byste tedy spláceli 3 767 korun s roční úrokovou sazbou 1,89% p.a.

Vidíte, jak jednoduché je vyplnit hypoteční kalkulačku České spořitelny. Díky pár vteřinám, které strávíte vyplněním, se dozvíte všechny potřebné údaje. Vyplňte si i vy hypoteční kalkulačku České spořitelny, a sjednejte si hypotéku ještě dnes.

Kategorie
Štítky
  • Příspěvek nemá žádné štítky
back to top
×