Fb pixel

Hypotéka na pozemek

Hypotéka na pozemek

Hypotéka na pozemek? Plánujete hypotéku pozemku? S hypotékou na pozemek můžete svůj plán zrealizovat. Vyřízení této hypotéky je oproti klasickým hypotékám o něco složitější, jsou ale banky, které vám celý proces usnadní.

Existují dva druhy hypoték na pozemek

Hypotéka určená pouze ke koupi pozemku
Možná se vám naskytla skvělá příležitost k výhodné koupi pozemku, avšak žádný dům momentálně nemáte v plánu stavět. Je možné půjčit si peníze výhradně na pozemek, aniž byste současně museli žádat o hypoteční úvěr na stavbu domu. Nemusíte tedy bance předkládat žádný projekt, či rozpočet na stavbu domu nebo chaty.

Kombinovaná hypotéka
Banky raději půjčují peníze na pozemky, které budou později určeny k výstavbě. Prostřednictvím této hypotéky sjednáte úvěr nejen na pozemek, ale také na stavbu.

Jakým způsobem lze doložit účel využití pozemku? Banky žádají doklad, ve kterém bude jasně uvedeno, že se jedná o pozemek určený k budoucí stavbě. Je proto nutné si opatřit územní souhlas nebo stavební povolení. Doložit můžete také existenci regulačního a územního plánu.

Podmínky se však u každé banky liší. Banky nastavují různé parametry svých úvěrů. Je dobré si je pročíst, porovnávat, a až poté vyhodnotit, jakou banku zvolíte. Některé banky půjčují peníze pouze do určité velikost pozemku nebo výše hypotečního úvěru. Je třeba si tyto podmínky předem zjistit, aby úvěr, který si vyberete, odpovídal vašim kritériím.

Pokud si vyberete správnou banku, může vám zaručit spoustu výhod, a také vám pomůže vyhnout se případným komplikacím.

Hypotéku na pozemek vyřídíte poměrně rychle. Při nákupu dobrého pozemku je často třeba postupovat rychle. Některé banky vyřídí půjčku už do tří týdnů. Celá příprava úvěru je, co se týče administrativy, velmi rychlá.

U některých bank nepotřebujete žádné ručitele, ani nemusíte ručit žádnou nemovitostí.

back to top
×