Fb pixel

Hypotéka na rekonstrukci

Hypotéka na rekonstrukci

Máte v plánu hypotéku na rekonstrukci, ale nemáte dostatek financí pro její realizaci? Existují speciální půjčky na rekonstrukci, které váš problém vyřeší.

V následujícím článku si přečtete odpovědi na nejčastěji kladené dotazy.

Co když nemám žádné úspory?

I přesto, že nemáte žádný základ, banka vám půjčí celou potřebnou částku – hypotéka na rekonstrukci.

Co když všechny peníze nepoužiji na rekonstrukci?

U většiny společností není nutné dokládat žádné paragony a faktury za jednotlivé výdaje, čímž si ušetříte spoustu času a starostí. Odpadá tak zbytečné a komplikované papírování.

Přesto některé banky požadují, aby měly přehled o vašich výdajích. Peníze vám peníze budou převedeny na účet, a vy z nich platíte náklady, které vynaložíte za rekonstrukci. Že se vám „kontrolování“ bankou nelíbí? V tom případě si k půjčce můžete zvolit neúčelovou část, díky které si můžete pořídit například novou kuchyňskou linku.

Jaké doklady budu potřebovat k hypotéce na rekonstrukci?

Nutné jsou podklady k nemovitosti, kterou použijete jako zástavu. Banka bude nejspíše potřebovat výpis z katastru nemovitostí a nabývací titul k nemovitosti. Také po vás může být požadováno stavební povolení, a to v případě, že jsou vaše úpravy příliš rozsáhlé. Pokud máte smlouvu o dílo, kterou jste uzavřeli se stavební firmou, předložte ji bance také.

Pokud však budete rekonstruovat svépomocí, sestavte si rozpočet sami. Můžete v tabulce uvést náklady za jednotlivé materiály.

Kdo provede odhad nemovitosti, a kolik to bude stát?

Většina společností nabízí odhad nemovitosti, kterou provede pracovník dané banky a to zcela zdarma.

Co když se náklady za rekonstrukci navýší?

V případě navýšení nákladů můžete zažádat o navýšení úvěru až o 20%.

Jakým způsobem budu čerpat peníze na hypotéku na rekonstrukci?

Čerpání probíhá bezhotovostně. Některé banky chtějí nejdříve vidět faktury, a až poté vám vyplatí určitou částku. Jiné banky žádné doklady nepožadují.

Kategorie
back to top
×