Fb pixel

Hypotéka bez doložení příjmu

Hypotéka bez doložení příjmu

Hypotéka bez doložení příjmu, aneb nižší půjčka a vyšší úrok!

Chcete si pořídit vlastní byt, koupit dům nebo se pustit do renovace vašeho stávajícího bydlení? Nemáte naspořenou dostatečně vysokou sumu, díky které byste se nemuseli obracet na pomoc v podobě hypotéky? Víte, že bez hypotečního úvěru se neobejdete, ale nechcete bance dokládat příjem? Pak i pro vás existuje vhodné řešení – hypotéka bez doložení příjmu!

Příjem dokládat nemusíte, ale…

Pro sjednání klasické hypotéky banka vyžaduje doložit příjem a to minimálně tři měsíce zpátky, přičemž příjem musíte mít potvrzený od zaměstnavatele. Další podmínkou je, že žadatel nesmí být zaměstnán ve zkušební ani výpovědní lhůtě. U podnikatelů je to jinak – ti zpravidla dokládají daňové přiznání za uplynulý rok. Tyto podmínky ale nemusí splnit úplně každý, kdo má o hypotéku zájem. V takovém případě přichází na řadu hypotéka bez doložení příjmu, která ale není bez stinných stránek.

Jaké nevýhody má hypotéka bez doložení příjmu?

Zajímá vás, jaké stinné stránky se pojí k hypotéce bez doložení příjmu? V první řadě je to bezesporu nižší částka, kterou vám banka poskytne. Pokud nedoložíte příjem, banka vám neposkytne tak vysokou částku – hrozí u vás totiž riziko. Zpravidla banky poskytují hypotéku maximálně do 50% zástavní hodnoty nemovitosti, což znamená, že zbylých 50% si musí žadatel pořídit z vlastních zdrojů. Další výraznou nevýhodou tohoto typu úvěru je vysoká úroková sazba, která může dosahovat až 3%.

Vyplatí se hypotéka bez doložení příjmu?

Možná si pohráváte s otázkou, zda se hypotéka bez doložení příjmu vzhledem k vysoké úrokové sazbě vůbec vyplatí. Je pravda, že opravdu získáte menší částku a s největší pravděpodobností i více přeplatíte, ovšem pokud nemáte jiné možnosti, jak dosáhnout na vlastní bydlení, pak je tento druh úvěru možná jediným reálným řešením.

kalkulacka_hypoteky

back to top
×