Fb pixel

Hypotéka na družstevní byt

Hypotéka na družstevní byt

Hypotéka na družstevní byt, aneb jak získat tento typ úvěru?

Jednou z možností, jak vyřešit otázku vlastního bydlení, je koupě družstevního bytu, se kterým se pojí hned několik výhod. Za největší pozitivum družstevních bytů lze jednoznačně označit skutečnost, že se jejich pořizovací cena pohybuje až o 20% níže nežli u bytů ve vlastnictví. Není se tak čemu divit, že stále více lidí hledá nabídky právě těchto bytových jednotek. Jestliže jste se i vy rozhodli koupit družstevní byt a chcete se v tomto ohledu obrátit na pomoc hypotéky, pak můžete být nemile překvapeni, že ji není tak lehké získat.

Hypotéka na družstevní byt skrývá komplikace

Nemáte vlastní finanční rezervu a hypotéka na družstevní byt se vám tak zdála přímo ideálním řešením. Má to ale jeden háček – s jejím sjednáním to není jen tak! Bankovní instituce si kupovaný družstevní byt nevezmou do zástavy a to z jednoho prostého důvodu: nekupujete si přímo družstevní byt, ale pouze členský podíl v družstvu, který se následně převede z prodávajícího na kupujícího. Tím pádem je potřeba ručit jinou vhodnou nemovitostí.

Co když nemám jinou nemovitost?

Kámen úrazu nastává ve chvíli, kdy žadatel nemá jinou nemovitost, na kterou by šlo dát zástavní právo. Většina lidí si díky hypotéce pořizuje své první bydlení a nemá tak v záloze jiný byt či dům, který by mohli dát do zástavy. I přesto vám ale hypotéka na družstevní byt nemusí být natolik vzdálená! Řešením této komplikace může být domluva s někým z rodiny.

Jak probíhá sjednání hypotéky?

Vlastník nemovitosti nabídne do zástavy svou nemovitost za vás a vám bude poskytnuta hypotéka na družstevní byt bez větších komplikací, přičemž se bude postupovat jako při sjednání klasického hypotečního úvěru. Podáte žádost o hypotéku, doložíte potřebné dokumenty  k příjmům a zastavené nemovitosti a předložíte i návrh smlouvy o převodu členských práv a povinností člena družstva.

kalkulacka_hypoteky

back to top
×