Fb pixel

Hypotéka na stavbu

Hypotéka na stavbu

Hypotéka na stavbu, aneb o krůček blíže splněnému snu

Touha po rodinném domečku, vlastním útulném bytě nebo rekonstrukci stávajícího bydlení je důvodem, proč si stále více lidí sjednává hypotéku. Hypotéka na stavbu představuje ideální řešení, díky kterému můžete postavit dům nebo upravit své stávající hnízdečko i bez nutnosti vlastní finanční rezervy. Sjednání tohoto typu úvěru není vůbec složité a díky skutečnosti, že tento finanční produkt v dnešní době poskytuje drtivá většina známých bankovních společností, je rozhodně z čeho vybírat!

Hypotéka na stavbu, aneb když nemůžete stavět z vlastní kapsy

Ne každý má v současné době možnost odkládat si při všech výdajích peníze bokem a střádat si tak vlastní finanční rezervu. Není se proto čemu divit, že se hypotéka na stavbu dostává do podvědomí stále většího počtu lidí. Jedná se o finanční produkt, o který můžete zažádat v kterékoli bance a s jehož pomocí si můžete splnit sen o vlastním bydlení – s hypotékou lze financovat koupi bytu či domu, jejich rekonstrukci nebo například vypořádání majetkové poměry.

S hypotékou ušetříte spoustu starostí

Hypotéka na stavbu má hned několik výhod. Důležité je si vybrat správnou bankovní společnost, neboť každá má jiné benefity, jiná pozitiva a samozřejmě i jiné podmínky pro sjednání. Jestliže nemáte z čeho brát, ale přesto si chcete postavit dům, koupit byt nebo zrekonstruovat místo, kde aktuálně žijete, pak rozhodně není nad čím váhat.

Hypotéka na stavbu a podmínky pro sjednání

Již výše jsme naznačili, že má každá banka odlišná pravidla a podmínky pro sjednání hypotéky na stavbu. Počítejte s tím, že v první řadě budete vyzváni k doložení vašeho příjmu. Většina bank rovněž požaduje doložení pracovní smlouvy. Hypotéka na stavbu vám může být poskytnuta pouze v případě, kdy si banka ověří vaši bonitu splácet. Nutné je rovněž počítat s tím, že si vás banka prověří i s ohledem na registry dlužníků, kde nesmíte figurovat.

Kategorie
back to top
×