Fb pixel

Hypotéky na dům kalkulačka

Hypotéky na dům kalkulačka

Spočítejte si náklady hypotéky na dům kalkulačka

V případě, že se k financování vlastního bydlení rozhodněme využít hypotéky na dům kalkulačka, snažíme se samozřejmě najít produkt, který bude co nejoptimálněji vyhovovat našim potřebám. Pokud kupujeme dům bude se nejpravděpodobněji jednat o hypotéku základní účelovou. K porovnáván hypotečních produktů nám v současné době slouží nespočetné množství on-line dostupných bezplatných hypotečních kalkulaček, které za nás porovnávají jednotlivé produkty.

Mezi porovnávané parametry patří rozhodně úroková sazba, poplatek za sjednání, poplatek za vedení hypotéky, doba fixace, sazba RPSN a minimální požadovaný příjem. Dalším porovnávaným faktorem je rovněž naše našetřená částka v poměru k ceně nemovitosti. Některé banky totiž neposkytují určité produkty pro čerpání hypotéky při čerpání 100% hodnoty nemovitosti. Navíc od letošního podzimu to ani již nebude možné, jelikož ČNB vydalo nařízení, které tuto situaci upravuje. Při čerpání hypotéky budeme muset mít našetřeno 5% a od příštího roku 10% z ceny nemovitosti, abychom dosáhli na čerpání hypotéky. Některé banky podle našeho procentuálního podílu na financování nemovitosti určují úrokovou sazbu.

Hypoteční kalkulačky na dům můžeme také využít, abychom měli přibližnou představu, jak vysoké měsíční splátky můžeme očekávat, jakou celkovou částku přeplatíme na úrocích v průběhu trvání úvěrů. Další výhodou u využívání hypotečních kalkulaček je možnost prohlédnout si hodnocení a recenze od uživatelů, kteří již využívají tyto produkty.

V rámci těchto přehledů získáváme také informace o povinnosti uzavřít některé finanční či pojistné produkty, abychom dosáhli na nízkou úrokovou sazbu. Zejména se jedná o různá životní pojištění, pojištění nemovitosti, pojištění úvěru apod.

Důležité je si připomenout, že všechna výstupní data z hypotečních kalkulaček jsou jen orientační a pro přesné kalkulace si již budeme muset smluvit schůzku s bankovním poradcem na kterékoli pobočce zvolené banky.

kalkulacka_hypoteky

back to top
×