Fb pixel

Kalkulačka hypotéky Idnes

Kalkulačka hypotéky Idnes

Hledáte li hypoteční kalkulačku, ale zatím ještě nemáte v hledáčku žádnou konkrétní banku, kterou byste oslovili, pak bude právě pro vás velmi užitečnou aplikací kalkulačka hypotéky Idnes. Ta nabízí více funkcí. Tou první je samozřejmě výpočet měsíční splátky vaší případné hypotéky, také vám zprostředkuje náhled na splátkový kalendář, který podrobně zobrazuje její splácení od jistiny až po úroky. Vše tedy vidíte velmi jednoduše a přehledně na jedné straně.

Jak se tedy dozvědět výši měsíční splátky. Údaje, které je potřeba zadat do hypoteční kalkulačky Idnes jsou následující. V první řadě hraje roli samozřejmě výše hypotéky, laicky řečeno kolik peněz si na koupi nemovitosti potřebujete půjčit. Dalším údajem nezbytným pro výpočet je úroková míra, od které se odvíjí úroky, které budete za poskytnutí jistiny splácet. Následuje vámi vybraná doba splácení v letech. Poslední dvě pole se zabývají samotnými splátkami, tedy intervalem splátek, jejich počet v kalendářním roce (roční, čtvrtletní, měsíční) a zda budete splácet na konci tohoto intervalu, nebo na jeho začátku. Po zadání těchto parametrů se vám zobrací tabulka s údajem o výši pravidelné splátky vaší hypotéky, celková částka, kterou při hypotéce zaplatíte a poslední políčko vyčíslí, kolik z vámi celkově zaplacené částky činí úroky. Jasně tedy vidíte, kolik případně zaplatíte „navíc“. Jak již bylo zmíněno, dále máte k dispozici podrobný splátkový kalendář, který vám v každém roce ukazuje přesné údaje o tom, kolik máte splaceno z jistiny, úroků a jaká částka zbývá do konce splacení celé hypotéky.

Pokud máte zájem, můžete se dále jednoduchým proklikem dostat na stránku, která vám porovná dostupné hypotéční nabídky napříč aktuálním trhem, a to u deseti největších bankovních ústavů v rámci ČR. Velmi rychle se tedy dostanete do obrazu o tom, kterou banku je pro vás nejlepší reálně oslovit a ušetřit si tak spoustu času.

kalkulacka_hypoteky

back to top
×