Fb pixel

Kalkulačka hypotéky

Kalkulačka hypotéky

Co nám sdělí kalkulačka hypotéky?

Velká část populace v České republice má již určité zkušenosti s on-line dostupnými kalkulačka hypotéky různých bank. Každý si přeci přeje bydlet lépe, pokud možno ve vlastním bytě nebo domě a za výhodných podmínek. Někdy zkoušíme konkrétní kalkulačku hypotéky, abychom zjistili, zda je pro nás výhodnější bydlet v nájmu nebo si splácet své vlastní bydlení. Právě z výše uvedených důvodů si většina z nás, alespoň jednou za život s těmito kalkulačkami hypotéky již pohrávala. Navíc práce na těchto kalkulačkách je ve většině případů anonymní, a v okamžiku rozhodování nechceme být někým do této volby tlačeni, tudíž v této fázi nemáme zpravidla zájem o přímou komunikaci s bankovním poradcem.

V případě, že jsme se již rozhodli koupit si bydlení, postavit si dům nebo si stávající bydlení zrekonstruovat, musíme ve většině případů využít financování ve formě hypotéky. Jen malé procento lidí má dostatečné úspory, které by tento záměr zcela pokryly.

V tomto případě nemusíme jen využívat kalkulačka hypotéky přímo na webových stránkách bank. Můžeme také zužitkovat informace získané z hypotečních kalkulaček, které na základě námi zadaných parametrů srovnávají produkty velkého množství poskytovatelů hypoték a sestavit nám jejich přehled.

Za nejdůležitější vyhodnocené informace považujeme rozhodně úrokovou sazbu a RPSN, dále pak poplatky za vedení hypotéky, poplatek za sjednání hypotéky a také doba fixace. U některých hypotečních kalkulaček získáváme také informace o minimálním požadovaném příjmu žadatele pro přiznání hypotéky, nebo také o celkové zaplacené částce na úrocích, či přímo o celé zaplacené částce po uhrazení poslední anuitní splátky. Rovněž můžeme získat informace o možnosti snížení úrokové sazby při využití kombinace produktů dané banky, například pokud si k hypotéce u stejné instituce uzavřeme i životní pojištění.

kalkulacka_hypoteky

back to top
×