Fb pixel

Nebankovní hypotéka

Nebankovní hypotéka

Zažádali jste o úvěr a banka vás odmítla? Řešením může být nebankovní hypotéka!

Jakmile se řeší koupě vlastního bydlení nebo jeho renovace, spoléhají se lidé buď na vlastní finanční rezervu, nebo na pomoc banky v podobě hypotečního úvěru. Ne všem žadatelům je ale ze strany bankovní instituce vyhověno a často se tak stává, že z banky odchází s nepořízenou. Možná i vám banka žádost odmítla a váš sen o vlastním bydlení se začíná pomalu rozplývat jako pára nad hrncem – a přitom vůbec nemusí! Vhodným řešením právě pro vás může být nebankovní hypotéka. Pojďme si ji společně blíže představit!

Co je to nebankovní hypotéka?

Nebankovní hypotéka je v podstatě to samé jako americká hypotéka poskytovaná bankovními institucemi s jediným rozdílem: poskytují jí nebankovní společnosti. Tyto instituce svou pozornost zaměřují na žadatele, které banka odmítla díky nedostatečně vysokému příjmu nebo na žadatele se záznamem v registru dlužníků. Nebankovní hypotéka je tak dosažitelná pro mnohem větší počet lidí, kteří si s ní mohou splnit svůj sen o vlastním bydlení.

Jak se nebankovní hypotéka liší od bankovní hypotéky?

Zajímá vás, jaké jsou rozdíly mezi bankovní a nebankovní hypotékou? Největší rozdíl spočívá ve způsobu vyřízení. Když zajdete do banky s žádostí o úvěr, protáhne se jeho vyřízení klidně i na několik týdnů, zatímco nebankovní hypotéka může být vyřízena do několika dní. Přitom je úplně jedno, jestli máte zápis v registru dlužníků nebo je na vaši nemovitost uvalena exekuce.

Jak nebankovní hypotéku vybrat?

Nebankovních společností je na finančním trhu jako máku a ne všechny jsou tak férové a seriózní, jak se na první pohled tváří. Pokud si chcete zažádat o hypotéku u nebankovní instituce, doporučujeme vám dobře si vybrat poskytovatele. Rovněž již dopředu počítejte s tím, že je nebankovní hypotéka dražší nežli ta bankovní a vy byste si tak měli pohlídat výši úroku, výši RPSN a současně i výši veškerých poplatků spojených s poskytnutím úvěru.

kalkulacka_hypoteky

Kategorie
back to top
×