Fb pixel

Hypotéka České spořitelny kalkulačka

Chcete učinit velmi důležitý krok ve vašem životě a pořídit si první hypotéku, nebo jen chcete rozšířit vaši rodinu a budete potřebovat větší domek s garáží? Ať tak či onak, hypotéku si musíte pořádně promyslet. Pokud uvažujete o hypotéce, určitě se vám bude hodit kalkulačka hypotéky od České spořitelny, díky které budete hned vědět vaši měsíční splátku.

Jak taková hypoteční kalkulačka České spořitelny vlastně funguje? Vyplníte několik základních údajů, a hned budete vědět, na čem jste. Jako první údaj, který musíte vyplnit je celková cena nemovitosti, na kterou si potřebujete půjčit peníze. Pro naši modelovou situaci uvedeme 1 500 000 Kč. Jako další důležitý údaj je, kolik si potřebujete reálně půjčit. Počítejme, že máte 600 000 korun našetřeno. Do kalkulačky tedy uvedeme tedy 900 000 Kč. Vedle této ceny vám kalkulačka sama vypíše, kolik procent z ceny nemovitosti si vlastně musíte půjčit. U naší modelové situace to je 60% z celkové ceny. Procenta se budou samozřejmě dynamicky měnit v závislosti na údajích, které do ní zadáte. Můžete ale zvolit také opačnou cestu, tedy zvolit si kolik procent z ceny nemovitosti si chcete půjčit, a kalkulačka vám vedle zobrazí údaj v korunách.

Hypotéka České spořitelny kalkulačka

Když tedy máte vyplněny tyto základní údaje, musíte si rozmyslet, kolik let chcete takovou hypotéku splácet. Pro naši modelovou situaci tedy volíme 25 let splácení. Nyní je na vaší volbě, kolik let si zvolíte fixaci. My si nyní zvolíme deset let.  Nyní, když jsme vyplnili všechny důležité údaje, které hypoteční kalkulačka České spořitelny potřebuje, uvidíte, kolik budete splácet v měsíční splátce. V našem modelovém případě byste tedy spláceli 3 767 korun s roční úrokovou sazbou 1,89% p.a.

Vidíte, jak jednoduché je vyplnit hypoteční kalkulačku České spořitelny. Díky pár vteřinám, které strávíte vyplněním, se dozvíte všechny potřebné údaje. Vyplňte si i vy hypoteční kalkulačku České spořitelny, a sjednejte si hypotéku ještě dnes.

Hypotéky 2017

Hypoteční úvěry v roce 2016 zažívají neskutečný boom. Díky nízkým úrokovým sazbám v České republice stále více přibývá lidí, kteří bydlí ve svém nebo o tom alespoň vážně uvažují. Málokdo chce se svoji rodinnou trávit život v družstevním bytě a platit směšně velký nájem. Mnoho lidí se díky tomu, rozhoduje stále častěji pro vlastní bydlení. Rok 2016 hypotečním úvěrům nad míru přál, rok 2017 nebude dle odhadů expertů v ničem jiný. Hypotéky 2017 by si své místo na pomyslném žebříčku úspěšnosti měli udržet i v roce 2017, přispívá k tomu i fakt, že ceny nemovitostí rapidně rostou. Hypotéky 2017 budou tedy podle všech informací a průběhů na ekonomickém poli stále velmi výhodnými.

Proč hypotéku?

Hypoteční úvěr v České republice volí stále více klientů. Málokterá rodina chce bydlet v domě, kde musí platit vysoké nájemné. Varianta vlastního bydlení je velmi lákavá. Bankovní nebankovní instituce, které se zabývají poskytováním hypoték, zažívají žně. Průměrná výše hypotéky na jednotlivce se v České republice pohybuje okolo 55 000 Kč. Je to opravdu obrovské číslo, které mluví za vše. 77% lidí v České republice bydlí již ve svém. Další k tomuto číslo neustále přibývají. Podle všeho budou hypotéky 2017 ještě o něco úspěšnější než ty letošní. Hypoteční úvěr nabízí jak bankovní tak nebankovní instituce, díky čemuž má více klientů šanci na spokojený a klidný život ve svém bydlení.

Výhody hypotéky 2017

Platit nesmyslně vysoký nájem, dohadovat se se sousedy a neustále se někomu zodpovídat, nikoho nemůže bavit dlouho. Mladé rodiny volí hypoteční úvěr stále více, než tomu bylo dříve. Mnoho lidí ovšem nedá dopustit na klasické bydlení v družstevních bytech. Takovéto bydlení nazývají bydlením s větší svobodou. Vlastní bydlení je ovšem i přesto stále více vyhledávanou možností bydlení. Pokud se tedy rozhodujete, pro zřízení hypotéky udělejte to ještě letos, nebo v roce 2017.

Velký zájem o hypotéky vytěžuje české banky

Enormní zájem o hypotéky vytěžuje banky na hranici jejich procesních kapacit. Sazby hypoték se stále drží na nízké úrovni, takže pravděpodobnější je s ohledem na vývoj na mezibankovním trhu spíše trend pozvolného růstu sazeb. Aktuálně lze pozorovat spíše kosmetické změny u běžných typů hypoték a výsledkem je stagnace indexů nabídkových sazeb.

ČNB má obavy z uměle rostoucí cenové hladiny na trhu s nemovitostmi a z předlužení klientů bank. V posledních letech se hypotéky čerpají za rekordně nízkých sazeb, takže dosáhnou na vyšší částky. Panuje obava, že s růstem sazeb poroste i výše měsíční splátky hypotéky. Pro některé klienty by tak mohlo splácení úvěru být nad jejich finanční možnosti.

Fixní versus nabídkové sazby hypoték

Nabídkové sazby jsou aktuálně zhruba o jednu desetinu procentního bodu výš, nežli sazby reálné. Přitom ještě na počátku r. 2015 a v letech předchozích se rozdíl pohyboval na přibližně poloviční úrovni. Nárůst rozdílu znamená, že banky poskytují klientům nižší sazby, než které oficiálně nabízejí. Co může být důvodem?

  • klientům a hypotečním makléřům se daří vyjednat lepší podmínky
  • konkurence nutí banky jít pod úroveň nabízených sazeb
  • díky vyšším půjčeným částkám klienti dosahují na větší slevy u úrokových sazeb

Na čem záleží možnost snížení nabídkové sazby při vyjednávání?

  • kolik si klient půjčuje
  • jaké má vyjednávací schopnosti
  • jaká je obchodní strategie banky

Bankám opět zdražují peníze

V současné době mají bankéři problém stíhat odbavení stávajících žádostí o hypotéky a na nejbližší období to nevidí jinak. V letošním červnu bylo sjednáno celkem více než 12 tisíc hypoték, zatímco dlouhodobý červnový průměr doposud činil zhruba 8 tisíc kusů hypotečních smluv. Při vysoké poptávce a současném snížení bankovních kapacit z důvodu dovolených a sazeb na historickém minimu, nelze předpokládat, že by banky měli důvod zlevňovat. Navíc bankám ještě zdraží ceny, za které si mohou opatřit peníze na své úvěrové aktivity.

Hypoteční kalkulačka Raiffeisenbank

Hypoteční kalkulačka Raiffeisenbank. Společnost Raiffeisenbank nabízí široké spektrum klasických i nestandardních hypoték. Hypotéku u Raiffeisenbank můžete využít i bez prokázání výše příjmu nebo účelu, pro který finanční obnos použijete. Můžete si založit offsetovou hypotéku nebo také hypoteční kontokorent. Hypoteční úvěr je možné získat až do 90 % hodnoty dané nemovitosti. Fixaci úrokové sazby si můžete zřídit na patnáct let. Hypoteční úvěr budete moci splácet maximálně 30 let.

Proč hypoteční úvěr?

Za zmínku rozhodně stojí, že hypoteční úvěry jsou v roce 2016 a nejspíše budou i v roce 2017, patřit k těm nejvýhodnějším na trhu. Hypoteční kalkulačka RB vás o tom může přesvědčit. Hypotečním úvěrem se nejčastěji financuje bydlení. Pokud se tedy toužíte nastěhovat do vlastního, je hypoteční úvěr tou správnou volbou. Hypoteční kalkulačka Raiffeisenbank vám ovšem vypočítá i výši splátek americké, offsetové hypotéky nebo hypotéky na nebytové prostory. Hypotéku můžete čerpat na bydlení, rekonstrukci nebo na vypořádání majetkových poměrů. Výhodou americké hypotéky je především její neúčelovost. V praxi to znamená, že s touto hypotékou můžete financovat jakýkoliv svůj sen a to nejen ten o bydlení. Hypotéku od Raiffeisenbank můžete získat i na míru. Vyřízení hypotéky je zdarma, bez zbytečných poplatků za vedení úvěru i za jeho sjednání. Výhodné úvěry s nízkými úrokovými sazbami jsou velmi žádané.

Hypoteční kalkulačka Raiffeisenbank

Hypoteční kalkulačka Raiffeisenbank je nenahraditelným pomocníkem, při zjišťování výše splátek hypotečního úvěru. Kalkulačka vám přiblíží finální částku hypotéky, dobu splácení a výši jednotlivých splátek. Ohledy je však nutné brát na různé poplatky a platby na životní pojištění, které bývají často k hypotéce sjednávány. Toto hypoteční kalkulačka není schopna zohlednit. Tím ovšem rozhodně neztrácí na své důležitosti.

kalkulacka_hypoteky

Hypoteční kalkulačka Měšec

Hypoteční kalkulačka Měšec patří mezi velmi jednoduchý a spolehlivý nástroj, se kterým hravě zjistíte, jaké budou vaše měsíční splátky hypotéky a jak dlouho budete daný hypoteční úvěr splácet. Hypoteční kalkulačku má v nabídce každá bankovní i nebankovní instituce. Díky hypoteční kalkulačce můžete tak z pohodlí domova hravě zjistit, zda na danou hypotéku dosáhnete, či ne. Hypoteční kalkulačka Měšec vám dokonale vypočítá výši měsíční splátky a přiblíží vás skutečné částce, kterou budete ve finále za svůj hypoteční úvěr platit.

Výhody hypotečních kalkulaček

Hypoteční kalkulačka Měšec je pro klienta, který uvažuje o vlastním bydlení či jiném snu velmi důležitým nástrojem. Uvede ho jasně do obrazu. Hypoteční kalkulačka Měšec ovšem nezohledňuje náklady, které jsou spojené s čerpáním hypotéky. Toto mnoho klientů opomíjí. Mezi takovéto náklady patří například platby na životní pojištění, které se většinou sjednávají k samotné hypotéce a mnoho dalšího. Důležité je si také uvědomit fakt, že po skončení takzvaného fixního období se úroková sazba může značně změnit. Tím pádem se změní i výše vašich měsíčních splátek.

Hypoteční kalkulačka Měšec

Pokud chcete sjednat hypoteční či jiný úvěr, musíte především vědět, jaká bude výše vašich měsíčních splátek. Hypoteční kalkulačka Měšec vám s tímto zjištěním ráda pomůže. Musíte ovšem brát ohled na již zmiňované faktory, které variabilitu splátek značně ovlivňují. Hypoteční kalkulačka Měšec se vás ovšem pokusí finální částce, co nejlépe přiblížit. Význam těchto kalkulaček je stejně důležitý, jako význam srovnávačů institucí, nabízejících hypoteční úvěry. Uděláte si jasný obrázek o nabízených službách, které si převedete do reálných čísel pomocí těchto kalkulaček. Do kalkulačky jednoduše zadáte částku, kterou si chcete půjčit, výši úrokové sazby, kterou vám instituce nabízí a počet let, které chcete hypotéku splácet, to je vše.

kalkulacka_hypoteky

Hypoteční kalkulačka Modrá Pyramida

Pokud uvažujete o hypotečním úvěru, musíte se především seznámit s možností, jak si vypočítat výši vaší hypotéky a následných měsíčních splátek úvěru. Princip je velmi jednoduchý, na webovém portále každé společnosti, naleznete takzvanou hypoteční kalkulačku Modrá Pyramida, kde si vše potřebné můžete z pohodlí domova vypočítat a následně zhodnotit. Hypoteční úvěr od Modré Pyramidy vám jednoduše vypočítá hypoteční kalkulačka Modrá Pyramida.

Hypoteční úvěr u Modré Pyramidy

Modrá pyramida má v nabídce klasické hypoteční úvěry i úvěry pro refinancování. Ať již se u Modré Pyramidy rozhodnete refinancovat nebo si zřídit hypoteční úvěr, hypoteční kalkulačka Modrá Pyramida vám vždy ráda pomůže. Úvěry, které Modrá Pyramida nabízí, jsou až do 90 % hodnoty nemovitosti. Fixaci úrokové sazby si můžete zvolit až na 15 let. Po tuto dobu si tedy takzvaně zafixujete výši úroku, se kterou banka nebude moci po tuto fixační dobu hýbat. Maximální splatnost úvěru u Modré Pyramidy je třicet let.

Proč zvolit hypoteční úvěr Modré Pyramidy?

Pokud uvažujete o vlastním bydlení, je pro vás financování pomocí hypotečního úvěru nezbytností. Hypoteční kalkulačka Modrá Pyramida vám po zadání potřebných údajů ukáže, zda se svými stabilními příjmy domácnosti máte možnost na daný úvěr dosáhnout. Důraz se klade na mnoho faktorů. Jedním z nich je například součet vašich měsíčních splátek různých typů úvěru u bankovních institucí. Velkou roli hraje zejména výše vašeho příjmu a také to, zda nemáte zápis v registru dlužníků SOLUS nebo v Centrálním mezibankovním registru. Proto je dobré si předem požádat o výpis z těchto registrů, jelikož se každému může stát, že se například zpozdil se zaplacením faktury za telefon a zápis je na světě. Mnohdy lidé o zápisu ani netuší. O to větší je čeká zklamání v bance, pro kterou se stanou nesolventním klientem s nízkou bonitou.

kalkulacka_hypoteky

back to top
×